منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

در دنیای فناوری امروز، همه ما از نوعی پشتیبان استفاده می کنیم. همه از تلفن خود، عکس ها/فایل های مهم پشتیبان گیری می کنند. اما وقتی نوبت به سرور شما می رسد که برای کسب و کار شما از اهمیت بالایی برخوردار است – هرگز به آن اولویت داده نمی شود.

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

دو مورد استفاده اصلی برای پشتیبان گیری وجود دارد:

بازیابی فایل: بازیابی فایل خراب/حذف شده به دلیل سیستم یا خطای انسانی.
بازیابی کامل سرور: بازیابی کل سرور به نقطه بازیابی قبلی پس از از دست دادن داده های فاجعه بار.

راه حل های پشتیبان چه می تواند باشد؟

پشتیبان گیری VPS می تواند هر دو باشد آنلاین، آفلاین یا ترکیبی از هر دو، اگر در صورت پشتیبان گیری آنلاین، هر زمان که تصمیم گرفته شود، می تواند به طور همزمان اتفاق بیفتد و اگر پشتیبان گیری آفلاین باشد، داده های VPS را می توان به صورت محلی در ساختارهای ذخیره سازی ذخیره کرد اما در بازیابی فایل به شما کمکی نمی کند. زیرا امکان پذیر نیست. تنها یک فایل مورد نیاز را از کل نسخه پشتیبان VPS بازیابی کنید.

نکاتی برای پشتیبان گیری از VPS خود

1. برنامه ریزی کنید که چه چیزی پشتیبان مورد نیاز است و کجا

برای برخی، این ممکن است بدیهی به نظر برسد – اما دانستن زمان و مکان پشتیبان گیری داشتن پشتیبان مهم ترین و حیاتی ترین جزء استراتژی بازیابی فاجعه است.

می‌توانید چندین مقصد برای پشتیبان‌گیری داشته باشید و دانستن اینکه چه چیزی امن است و کجا برنامه‌ریزی بازیابی فاجعه را ساده می‌کند. جایی که یک بخش از برنامه اغلب اهمیت ویژه ای دارد، اما زمانی که همه چیز برنامه ریزی شد، می توان آن را به سرعت حل کرد.

برنامه وابسته vps9 img

2. محلول ذخیره سازی را انتخاب کنید

پشتیبان گیری شما مکرر است به صورت محلی، از راه دور یا ترکیبی از 2 ذخیره می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، تصمیم گیری در مورد اینکه چه داده ها یا فایل هایی را نگه دارید، تعیین می کند که کدام گزینه را انتخاب کنید. خوشبختانه گزینه های زیادی در حوزه پشتیبان گیری محلی و راه دور وجود دارد.

بسته به سیستم عامل انتخابی خود، از ابزارها و دستورات داخلی برای تکثیر و ذخیره فایل ها به صورت محلی استفاده خواهید کرد. به شرطی که سرور شما غیر قابل دسترسی باشد، به سرعت و به راحتی از آن فایل ها بازیابی خواهید کرد. لینوکس و ویندوز هر دو گزینه هایی برای بازیابی و نگهداری نسخه های پشتیبان محلی دارند.

نکات و ترفندهایی برای پشتیبان گیری از VPS خود

ما همچنین در مورد پشتیبان گیری از راه دور صحبت کردیم، و برای بازیابی فاجعه، اغلب یک ابزار مفید است. اگر سرور شما پاسخ نمی دهد یا به طور مرگباری خراب می شود، پشتیبان گیری از راه دور به شما امکان می دهد از یک نقطه بازیابی اخیر احیا کنید و از دست دادن داده را به حداقل برسانید.

3. پشتیبان گیری را در هر کجا که ممکن است به صورت خودکار انجام دهید

اکنون، شما انتخاب کرده‌اید که از چه چیزی پشتیبان‌گیری می‌کنید و کجا می‌خواهید از آن چیزها پشتیبان بگیرید. در مرحله بعد، باید بفهمید که تجهیزاتی که استفاده می کنید چگونه این کار را انجام می دهند. به طور معمول، این می تواند عاملی در فرآیندهای دستی باشد، مانند خط فرمان یا نسخه پشتیبان در سطح فایل سیستم عامل.

اگر یک فرآیند خودکار برای پشتیبان گیری شما وجود دارد، از آن استفاده کنید! اکثر کنترل پنل های میزبانی مانند Interworks، Plesk و cPanel دارای سیستم پشتیبان گیری خودکار هستند که امکان راه اندازی و مدیریت ساده پشتیبان گیری را برای VPS شما فراهم می کند.

4. مکان های پشتیبان خود را متنوع کنید

همیشه یک مکان پشتیبان محلی و از راه دور انتخاب کنید. چه از اسکریپت پشتیبان گیری از راه دور TDWS استفاده کنید یا با استفاده از FTP ایمن بک آپ خود را تنظیم کنید، انتخاب با شماست. اما همیشه یک مکان از راه دور نگه دارید که در آن نسخه پشتیبان خود را ذخیره کنید

میزبانی vps آلمان img

بسیاری از کارشناسان صنعت نیز شما را تشویق می‌کنند که پشتیبان‌گیری داشته باشید. این ممکن است اضافی به نظر برسد. اما زمانی که کارها شکست بخورند، بسیار مؤثر هستند.

5. به طور منظم نسخه های پشتیبان سرور را تست کنید

بدون آزمایش کافی، اگر نسخه پشتیبان به درستی پیکربندی نشده باشد، همچنان در خطر خواهید بود. بازیابی فایل‌ها یا گروه‌های دانش به شما کمک می‌کند تا دریابید که پشتیبان‌گیری‌ها به دلخواه انجام می‌شوند و روش‌های انتخابی شما رضایت شما را برآورده می‌کند.

آزمایش تضمین می کند که روش هایی که انتخاب می کنید برای پروژه و محیط شما بهترین کارایی را دارند. در حالی که این نوع آزمایش ممکن است برای موقعیت‌های زنده ایده‌آل نباشد، آزمایش تضمین می‌کند که راه‌حل‌های پشتیبان برای VPS شما قبل از استقرار پروژه شما همانطور که لازم است کار می‌کنند.

یادداشت پایانی

در دنیای امروز داده ها یا اطلاعات به مهم ترین مؤلفه هر تجارت تبدیل شده است. از دست دادن داده ها می تواند یک مسئله جدی برای تداوم کسب و کار باشد. آ پشتیبان گیری معمولی در صورت بروز هرگونه مشکل، بازیابی وب سایت بهترین گزینه است. به ما اجازه می دهند بازیابی، استقرار مجدد و دسترسی به تمام اطلاعات ذخیره شده از یک زمان گذشته خاص اگر مشکلاتی را تجربه کنید که تمام اطلاعات سرور را از بین می برد، بسیار مفید است.

با خدمات میزبانی وب شبکه VPS9با استفاده از گزینه های پشتیبان VPS ما، داده های خود را در یک مکان ذخیره سازی خارجی ذخیره و محافظت کنید.