وب سایت خود را با استفاده از سی پنل مدیریت کنید

وب سایت خود را با استفاده از سی پنل مدیریت کنید

cPanel به شما امکان می دهد برنامه هایی را که می خواهید در وب سایت یا حساب میزبانی خود نصب و مدیریت کنید، انتخاب کنید. مقاله شبکه VPS9 در مورد نحوه مدیریت وب سایت با استفاده از cPanel را بررسی کنید.

مبتنی بر لینوکس کنترل پنل مدیریت هاست وب سایت و بک اند سرور خود را مدیریت کنید شیوه عمل فراهم می کند رابط گرافیکی و تجهیزات اتوماسیون و این یک رابط مبتنی بر وب است که توسط شرکت میزبان ارائه شده است که به مشتریان امکان می دهد خدمات میزبانی مختلف خود را در یک مکان مدیریت کنند.

مراحل مدیریت وب سایت با استفاده از سی پنل

نصب آسان برنامه

cPanel به شما امکان می دهد برنامه های مورد نظر خود را انتخاب کنید وب سایت خود را نصب و مدیریت کنید یا حساب میزبانی نصب‌کننده‌های خودکار مختلفی مانند softaculous، نصب، نصب سریعو غیره

افزودن دامنه های جدید به حساب شما

اگر چندین سایت دارید و می خواهید با یک حساب واحد مدیریت کنید، استفاده کنید تب نام دامنهسپس برو به بخش دامنه-> انتخاب کنید دامنه اضافه کنید گزینه ها و جزئیات را پر کنید.

نسخه php خود را به روز کنید

نسخه PHP که وب سایت شما روی آن اجرا می شود بر نحوه بارگذاری آن در مرورگر بازدیدکننده تأثیر دارد. مانند همه نرم افزارهایی که هر از گاهی به روز می شوند و همیشه توصیه می شود که به آخرین نسخه پایدار توصیه شده توسط هاست خود و سازگار با نرم افزار وب سایت شما به روز رسانی کنید.

با استفاده از آن می توان به راحتی نسخه PHP را در سی پنل به روز کرد ماژول نسخه PHP، این ماژول شما را قادر می سازد تا بسیاری از توابع مرتبط با PHP را کنترل کنید، مثلاً چه کاری انجام دهید؟ اجازه فشرده سازی zip را بدهید یا برای کنترل حداکثر اندازه فایل که قابل آپلود است

بررسی عملکرد سرور

شما در حال اجرای یک وب‌سایت هستید، باید بدانید که اغلب آن‌طور که انتظار می‌رود عمل می‌کند. اطمینان از اینکه سرور شما فضای کافی برای اجرای صحیح منابع وب سایت شما دارد بسیار مهم است.

گاهی اوقات برنامه‌ها و سرویس‌هایی که اجرا می‌کنید می‌توانند از تمام منابعی که برای آن هزینه کرده‌اید استفاده کنند. بررسی عملکرد سرور خود هر از گاهی که به شما کمک می کند تا آنالیز کنید که آیا نیاز به ارتقا هاست خود نیز دارید یا خیر. روی اطلاعات سرور در سی پنل کلیک کنید و می توانید وضعیت خود را بررسی کنید حافظه CPU، استفاده از فایل و دیسک، مدیریت منابع و غیره

تجزیه و تحلیل داخلی

آمار ترافیک را از رابط Analytics ارائه می دهد نرم افزار پیشرفته آمار وب (AWStats).که اطلاعاتی در مورد نحوه دسترسی کاربران به وب سایت شما جمع آوری می کند.

تحلیلگر جزئیات زیر را در مورد بازدیدکنندگان وب سایت شما نمایش می دهد:

  • میانگین ماهانه، روزانه و ساعتی در نمودارها و جداول.
  • لینک هایی که بازدیدکنندگان از طریق آن به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند.
  • کد HTTP
  • سیستم عامل.
  • اطلاعات مرورگر
  • محل مبدا

مدیریت فایل ها

اگر به جای استفاده از FTP راه راحت تری برای آپلود فایل ها در سرور خود می خواهید، مدیریت فایل cPanel بهترین راه حل است

شما هم می توانید فایل های خود را آپلود کنید به صورت جداگانه یا زیپ چندین فایل را به صورت همزمان و آپلود کنید.

نتیجه
با این نکات cPanel بالا برای مدیریت وب سایت، امیدواریم مدیریت وب سایت شما ساده شود و بتوانید بدون نگرانی در مورد مسائل فنی، روی تجارت خود تمرکز کنید.