منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 نکته برای محافظت از خود و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ.

5 نکته برای محافظت از خود و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 نکته برای محافظت از خود و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ.

خب، کلاهبرداری های فیشینگ می تواند نوعی کلاهبرداری باشد که می تواند به اشکال مختلف در دسترس باشد. این کلاهبرداری‌ها نه تنها از انواع تکنیک‌های آنلاین مانند ایمیل‌های جعلی و تبلیغات پاپ‌آپ استفاده می‌کنند، بلکه می‌توانند شامل تماس‌های تلفنی نیز باشند.

5 نکته برای محافظت از خود و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ.

آیا می‌دانستید که افراد پشت این کلاهبرداری‌ها معمولاً از تکنیک‌های اضطراب استفاده می‌کنند تا قربانیان خود را به وسوسه‌ای که نیاز دارند بکشانند؟

اجازه دهید بحث کنیم که فیشینگ دقیقا چیست؟

فیشینگ در واقع یک جرم است، به روشی ساده، من می گویم تجارت کلاهبرداری. جایی که افراد بی گناه توسط ایمیل ها، تماس های تلفنی یا پیام های متنی هدف قرار می گیرند که به عنوان یک نهاد قانونی برای ترغیب مردم به ارائه اطلاعات حساس مانند اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی و مسترکارت یا ویزا کارت، و رمز عبور یا OTP.

نترسید، من نکات ایمنی در برابر فیشینگ را پیشنهاد می کنم.

از آنجایی که فیشینگ باعث می‌شود حلقه‌های اجتماعی به نظر برسد که از منابع معتبر در دسترس هستند، درک تفاوت بین پیام‌های واقعی و تقلبی و نحوه شناسایی سرنخ‌های بسیاری که یک پیام ممکن است حتی یک کلاهبرداری باشد، بسیار حساس است.

در اینجا من نکاتی را برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ فهرست کرده ام، امیدوارم به شما کمک کند

1. کامپیوتر خود را با استفاده از نرم افزار امنیتی ایمن کنید

اساساً به دلایل زیادی به نرم افزار آنتی ویروس نیاز داریم، درست است؟ امضاهای ویژه ای که با راه حل های فن آوری پذیرفته شده و آنتی ویروس کامپیوتری در برابر ایرادات محافظت می کنند، اندازه مربع دارند. فقط باید نرم افزار را به صورت خودکار به روز نگه دارید تا بتواند با هر گونه تهدید امنیتی جدید مقابله کند.

2. مراقب باشید روی چه چیزی کلیک می کنید

وقتی در سایت های مورد اعتماد قرار گرفتید، اگر روی پیوند کلیک کنید اشکالی ندارد. با این حال، کلیک بر روی لینک هایی که در ایمیل های تصادفی و پیام های فوری ظاهر می شوند، حرکت هوشمندانه ای نیست. قبل از کلیک کردن روی پیوندهایی که از وجود آنها مطمئن نیستید، نشانگر را نگه دارید.

یک ایمیل فیشینگ ممکن است ادعا کند که از یک شرکت قانونی است و وقتی روی پیوندی به وب سایت کلیک می کنید، باید دقیقاً شبیه وب سایت واقعی باشد. ممکن است ایمیل از شما بخواهد که اطلاعات را تکمیل کنید اما ممکن است ایمیل حاوی نام شما نباشد.

Cloud VPS - VPS9

همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر ایمیل های فیشینگ می توانند با آن شروع شوند “مشتری عزیز” بنابراین هنگام برخورد با این ایمیل ها باید بسیار مراقب باشید.

3. لطفا امنیت سایت را بررسی کنید

طبیعی است که در مورد اطلاعات حساس فعالیت مانند داده های شخصی و مالی آنلاین کمی محتاط باشید. با این حال، تا زمانی که در یک وب سایت امن هستید، نباید نگران چیزی باشید. قبل از ارسال هرگونه داده، بررسی کنید که URL سایت با “https” شروع شود و نوار آدرس باید دارای نماد قفل بسته باشد.

گواهی امنیتی سایت (SSL) را بررسی کنید هم. اگر پیامی دریافت کردید که یک وب سایت دقیق ممکن است حاوی فایل های مخرب باشد، وب سایت را باز نکنید. هرگز فایل ها را از ایمیل ها یا وب سایت های مشکوک منتقل نکنید. حتی موتورهای جستجو می توانند پیوندهای خاصی را نشان دهند که می تواند کاربران را به یک صفحه وب فیشینگ هدایت کند که محصولی با قیمت پایین ارائه می دهد. اگر کاربر در چنین وب سایتی خرید کند، جزئیات مسترکارت در شرف دستیابی مجرمان سایبری است.

5 نکته برای محافظت از خود و جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ.

4. هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید

به عنوان یک قانون کلی، هرگز نباید اطلاعات شخصی یا مالی حساس را در شبکه به اشتراک بگذارید. هنگامی که مطمئن نشدید، از اکثر وب سایت های شرکت بازدید کنید، تنوع آنها را دریافت کنید و حکمی را برای آنها ارائه دهید.

اکثر ایمیل‌های فیشینگ می‌توانند شما را به صفحه‌هایی هدایت کنند که در آن‌ها به پول یا اطلاعات شخصی نیاز دارید. یک کاربر وب هرگز نباید ورودی های محرمانه را از طریق پیوند در ایمیل انجام دهد. هرگز ایمیلی حاوی اطلاعات حساس برای کسی ارسال نکنید. بررسی آدرس های وب سایت را به یک عادت تبدیل کنید. یک وب سایت امن همیشه با “https” شروع می شود.

5. همیشه از فایروال استفاده کنید

آخرین اما نه کم‌اهمیت، جایی که فایروال‌های با کیفیت بالا به عنوان یک بافر بین شما، دسکتاپ شما و مزاحمان در بیرون عمل می‌کنند. شما باید از دو نوع مختلف استفاده کنید: فایروال دسکتاپ و فایروال شبکه. امکان اولیه می تواند یک نوع بسته باشد و بنابراین امکان دوم می تواند یک نوع سخت افزار باشد. پس از استفاده، احتمال نفوذ هکرها و فیشرها به دسکتاپ یا شبکه شما را تا حد زیادی کاهش می دهند.

امیدواریم تمام نکات ذکر شده در بالا برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های فیشینگ کافی باشد.